Zainvestujte do své sportovní výbavy

.

Jste-li profesionálním sportovcem, pak dozajista víte, nakolik podstatná je kvalitní výbava https://www.delila.cz/nepodcenujte-vhodny-odev. Právě ta tvoří podstatnou část úspěchu, rozhodně nemůžete očekávat perfektní výsledky, poběžíte-li závod v botách, jež vás budou tlačit, případně budou plátěné a vás zastihne řádný přívalový déšť. Stejně tak nelze srovnávat ani běh v klasickém bavlněném tričku a ve funkčním trikotu.
lyžaři nad sjezdovkou.jpg 

Nemusíte však odvádět špičkové výkony a kvalifikovat se na závody a soutěže, abyste měli právo na kvalitní kusy oděvu. Zcela postačí, pokud sport provozujete s láskou a aspoň několikrát do měsíce, poté dozajista funkční oděv a další doplňkovou výbavu oceníte.

 

Jednak je nutné rozlišit druh sportu, kterému se převážně věnujete. Půjde-li o sporty indoorové, tedy vnitřní, pak jistě zainvestujte do sálové obuvi s kvalitní protiskluzovou podrážkou. Uvidíte, že rozdíl oproti klasické botě je znatelný. Stejně je tomu tak se zpevněním kotníku či prodyšností materiálu.
nohy běžce.jpg 

.


Nezbytné kusy oděvu


 

O něco více finančně náročné jsou v tomto ohledu sporty outdoorové čili venkovní typu turistika, cyklistika či běh a lyžování. V potaz je třeba brát jednotlivé sezóny, kdy oděv musí odpovídat počasí.

 

Co by však ne vašem šatníku dozajista chybět nemělo bude několik kusů funkčních trik, a to jak s krátkým, tak s dlouhým rukávem. Jde o univerzální kousek, který vás bude efektivně zbavovat přebytečného potu a dovolí přitom vaší pokožce dostatečně dýchat. Udržování správné tělesné teploty je samozřejmostí. Trička s dlouhým rukávem přitom můžete využít i během chladných dnů, kdy mohou sloužit coby spodní, podkladová vrstva.

 

Stejně tak neopomíjejte nutnost několika párů outdoorových kalhot a šortek, které vám zajistí pohodlné nošení a nepromokavost. Díky pogumovanému materiálu v oblasti kolenou a sezení si můžete být jisti 100 % ochranou proti možnému podření.

 

Nezapomínejte také na kvalitní nepromokavou obuv se zpevněným kotníkem, díky níž můžete předejít řadě zranění. Stejně nezbytná je i kvalitní bunda z odolného prodyšného materiálu či fleecová funkční mikina.

 

Ať se tedy budete věnovat jakémukoliv sportu, myslete na své pohodlí a bezpečnost!

Zainvestujte do své sportovní výbavy
4.3 (85.71%)7
.
Uložit odkaz do záložek.